czwartek, 30 lipca 2020


MISTRZOSTWA   POLSKI - Dystans Długi
PUCHAR  NAJMŁODSZYCH - dystans Klasyczny
KLUBOWE  MISTRZOSTWA  POLSKI
w  ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ
1-2 Sierpień  2020  Nawojowa  Góra
Rok 2020 będzie w historii  szczególny, również w naszej dyscyplinie - dopiero w sierpniu zostały wręczone pierwsze medale w Orientacji Sportowej PZOS w konkurencji rowerowej.
Zdobyli je zawodnicy na dystansie średnim w sobotę i długim w niedzielę. 
W niedzielę najlepsze trójki otrzymały również Puchary Najmłodszych w kategoriach młodzieżowych.  Pełne wyniki z zawodów na:   https://lksgorzankabno.pl/wyniki/
Mapy zbiorcze z obu etapów:
 

Parametry tras  - sobota dystans średni
K 12         3100 m      6 PK                       M 12           3100 m      6 PK
K 14         4900 m      8 PK                       M 14           4900 m      8 PK
K 17         8400 m    14 PK                       M 17          11300 m     15 PK
K 21       13200 m    17 PK                       M 20          13200 m    17 PK
K 40/45  11300 m    15 PK                       M 21          15200 m    18 PK
K 50/55    8400 m    14 PK                       M 40/45     13200 m    17 PK
M 70         8400 m    14 PK                       M 50/55     11300 m    15 PK
                                                                  M 60/65       8400 m    14 PK
Parametry tras - niedziela dystans długi
K 12         3400 m      8 PK                       M 12           3400 m      8 PK
K 14         5400 m    10 PK                       M 14           5400 m     10 PK
K 17       11100 m    14 PK                       M 17          15300 m     15 PK
K 21       19800 m    20 PK                       M 20          19800 m    20 PK
K 40/45  15300 m    15 PK                       M 21          25900 m    22 PK
K 50/55  11100 m    14 PK                       M 40/45     19800 m    20 PK
M 70       11100 m    14 PK                       M 50/55     15300 m    15 PK
                                                                  M 60/65     11100 m    14 PK
Zaszczyt organizowania zawodów to zawsze możliwość startu dla większej reprezentacji klubu
udało się nam wystawić liczną grupę. 
W mistrzostwach Polski 2 medale zdobyła Maja Skorupa - brązowy na dystansie średnim, srebrny na długim. Niewiele do medalu zabrakło Justynie Dzik w kategorii głównej seniorek na etapie średnim - ostatecznie 4 miejsce, była też szansa na długim ale w połowie trasy łańcuch odmówił współpracy i nie udało się ukończyć.
Spokojnie ale pewnie pojechał Gracjan Mirek dwukrotnie zajmując 6 miejsce wśród juniorów.
Szóstę lokatę zajął również Łukasz Hełmecki na dystansie długim wśród seniorów.
Wśród weteranów 5 miejsce zajął Adam Kalemba - debiutujący w orientacji rowerowej.
W niedzielę w kategorii młodzików rozegrano Puchar Najmłodszych na dystansie klasycznym i tutaj spotkało nas miłe zaskoczenie: Zwycięstwo Pawła Ślusarczyka, 2 miejsce Tomek Mirek, 5 miejsce Sandra Pasecka, 6 miejsce Dawid Migacz a 7 miejsce Filip Pasecki.
Udanie zakończyły również przygodę z trasą rodziny: Jaworskich, Styrylskich i Wyznakiewiczów.
I jeszcze wyróżnienie i nagroda fair-play dla pana Adama Kalemby za pomoc innym zawodnikom na trasie.
                                                                                              G R A T U L A C J E !
 

 


sobota, 18 lipca 2020

Puchar  Najmłodszych   2020
Tegoroczna edycja wyjątkowo w okresie wakacyjnym w podkarpackim Ulanowie.
Na starcie nasza najliczniejsza w historii reprezentacja w której berdzo udany start
Pawełka Ślusarczyka - 2 miejsce w klasyku i 3 w sprincie, w czołowej dziesiątce znaleźli się ponadto Antoś Jaworski i Piotr Wyznakiewicz.  Na początku drugiej dziesiatki zakończyli bieg Piotr Stolarek i Staś Jaworski. Najtrudniejsze zadanie bo najliczniejszą kategorię miał Dawid Migacz który ostatecznie wywalczył 22 lokatę. 
Teraz czas na lekki odpoczynek i zmianę - próbę sił z mapą na rowerze.
Zapraszamy i życzymy sukcesów.

środa, 15 lipca 2020

Szanowni zawodnicy i sympatycy dyscypliny, w roku pandemii z jaką przyszło nam się zmierzyć zabrakło możliwości wspólnych startów w pierwszej połowie roku, udało się jednak zaplanować zorganizowanie najważniejszych zawodów krajowych latem i jesienią. Zaplanowane zostały 2 rundy zawodów: 2 starty w sierpniu oraz 2 starty indywidualne i sztafety w październiku. Wszystkie 5 startów posiadają rangę Mistrzostw Polski i Pucharu Najmłodszych oraz zaliczane będą do Klubowych Mistrzostw Polski.
                                                                                                           Zapraszamy do udziału.

Tak prezentują się medale które po raz pierwszy w tym roku
 zostaną rozdane w sobotę.
        1 - 2  Sierpień  2020 roku  w Nawojowej  Górze
MISTRZOSTWA   POLSKI ,   PUCHAR   NAJMŁODSZYCH
   w  ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ
         na dystansie  ŚREDNIM  i  DŁUGIM,
Zaliczane do KLUBOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

 Centrum zawodów zlokalizowane będzie na stadionie LKS Górzanka Nawojowa Góra.
Zawody rozegrane zostaną w terenie w którym odbyły się MP 2017 oraz w nowym terenie
w południowo-zachodniej części lasu.
Ponieważ mają być kwalifikacją i sprawdzianem przed mistrzostwami świata
 trasy zlokalizowane będą w bardziej pagórkowatej części z wyłączeniem stromych podjazdów oraz traktów piaszczystych.
Data i rodzaj zawodów:
            01.08.2020 (Sobota)  start godzina: 15.00 – dystans średni:
                         zawody indywidualne zaliczane do Klubowych Mistrzostw Polski.
02.08.2020 (Niedziela) start godzina 9.30 – dystans długi,
            zawody indywidualne zaliczane do klubowych mistrzostw Polski
Miejsce zawodów: CENTRUM zawodów - stadion LKS Górzanka w Nawojowej Górze.
Współrzędne GPS:  N:50°06'38.7"   E:19°39'59.5"
Mapy i teren: 2 nowe mapy do MTBO wg norm IOF w skali:
            1:10000 – dystans średni,  1:15000 – dystans długi
Kategorie:  K-12, K-14, K-17, K-20, K-21, K-40, K-45, K-50,K-55, K-60, K-70
                     M-12, M-14, M-17, M-20, M-21, M-40, M-45, M-50, M-55, M-60, M-65, M-70
            Warunkiem rozegrania kategorii jest zgłoszenie przynajmniej 4 zawodników.
            Dodatkowo rozegrana zostanie trasa rodzinna.
Zgłoszenia:  Do dnia 28.07.2020 poprzez formularz dostępny na stronie:
                        www.orienteering.waw.pl
Wpisowe:  K,M-21 i starsze - 30 zł/; K,M-20 i 17 - 20 zł; K,M-14 i młodsze-10 zł/dzień,
            Płatne przelewem na konto:  26 1050 1445 1000 0092 7402 4562  do 28 lipca.
Osoby funkcyjne: Kierownik zawodów: Mariusz Skorupa  Tel: 606 942 498
                                   Sędzia Główny: Jan Cegiełka
Kolejne Informacje w biuletynie nr 3, ponadto będą umieszczane na stronach: 

poniedziałek, 13 lipca 2020

WAWEL  CUP  2020
W tym roku niestety w "Pandemicznej"
formie czyli rozłożonym w czasie startem
 i bez ceremonii zakończenia
 ale z naszym licznym udziałem 
Najlepsze miejsca wywalczyli:
Michalina Pudełek - 2
Paweł Ślusarczyk - 6
Jowita Pudełek - 7
Błażej Pudełek - 9
Andrzej Moniak - 10
i jeszcze Igor i Kacper Styrylscy najszybsi 
i najdokładniejsi na trasie faworkowej.

Wszystko o zawodach:    www.wawelcup.pl

niedziela, 1 marca 2020

KUYAVIA CUP 2020 z udziałem naszej reprezentacji:
Jeszcze nie CTZ ale pierwsze ogólnopolskie zawody
w BnO w tym roku bardzo udane dla naszych zawodników,
szczególnie dla Michaliny Pudełek 
która zajęła drugie miejsce w K-20
wygrywając z utytuowanymi zawodniczkami.
Dobre 6 pozycje Jowity w K-16 i Błażeja w M-18, 
ponadto:  Jacek - 8m, Paweł Pudełek-11m, 
Paweł Ślusarczyk -13  miejsce.
Strona zawodów:   www.kuyaviacup.pl
                                     G R A T U L A C J E   !!!


   W lipcu Puchar Wawelu i Puchar Najmłodszych.
Czeka nas również przedsięwzięcie organizacyjne:
 2 rundy zawodów rowerowych: 1-2 sierpnia w Nawojowej Górze 
     oraz 17 - 18 Października  w  Załęczu Małym i Wielkim.

                   Biuletyn nr 1               
             M I S T R Z O S T W A    P O L S K I
          P U C H A R    N A J M Ł O D S Z Y C H
          KLUBOWE  MISTRZOSTWA  POLSKI
  w  ROWEROWEJ  JEŹDZIE  NA  ORIENTACJĘ 
17-18.10.2020 roku  ZAŁĘCZE  MAŁE i WIELKIE

            Zapraszamy państwa do poznania najpiękniejszych traktów rowerowych
Wyżyny Wieluńskiej położonych w Załęczańskim Łuku Warty.
Dystans klasyczny rozegrany zostanie w sobotę 18 kwietnia w Załęczu Małym
 i będzie on kolejnym cyklem Mistrzostw Załęczańskiego Łuku Warty
organizowanego cyklicznie przez UKS Załęczak w Załęczu Małym.
Na stronie: http://www.uks-zaleczak.cba.pl/    poznamy historię tych zawodów
oraz obejrzymy ciekawy film nakręcony podczaj mistrzostw w rowerowej jeździe na orientację.
Dodatkowym atutem jest perfekcyjna organizacja zawodów przez klub z Załęcza Małego.
19 Kwietnia w niedzielę  zapraszamy do Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim gdzie rano odbędą się sztafety,
a w południe rozegrany zostanie sprint.
Ośrodek można poznać poprzez stronę:      www.zalecze.pl    
a teren zawodów pokazuje nam przepięknie film:

Zawody rozegrane zostaną na 3 nowych mapach w skali: 1:15000 – klasyk, 1:10000 – sztafeta  oraz 1:7500 – sprint.
Teren zawodów klasyczny  kompleks leśny z gruntową ale utwardzoną drożnią
oraz teren ośrodka.
Szczegóły wkrótce w biuletynie nr 2.

czwartek, 26 grudnia 2019

Podsumowanie  roku  2019:

Klubowe Mistrzostwa Polski  w  Biegu na Orientację – 169 punktów – 13 miejsce – II Liga
KMP w Rowerowej jeżdzie na orientację - 111 punktów i również 13 miejsce.
Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację:  3 miejsce: Piotr  Skorupa
Mistrzostwa Polski Masters w Długodystansowym Biegu na Orientację: 
            3 miejsce: Magdalena Nowak-Skorupa i Roman Blimke.
Mistrzostwa Polski Długodystansowej Rowerowej Jeździe na Orientację-3 m: Maja Skorupa
Mistrzotwa Polski Masters w Rowerowej Jeździe na Orientację-3 miejsce: Mirosław Dzik
Mistrzotwa Polski Juniorów w BnO: 6. Błażej Pudełek, 10. Michalina Pudełek,
   Juniorzy młodsi: 5 miejsce sztafeta: Jowita Pudełek-Zosia Moniak-Maja Skorupa
Mistrzostwa Polski Juniorów w Nocnym BnO: 6 miejsce: Michalina Pudełek,
Puchar  Najmłodszych: 5 miejsce: Jowita Pudełek,
Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: 7. Jowita Pudełek, 2. Dawid Migacz,
            6. Paweł Ślusarczyk
Silesia  Cup: 1 miejsca: Michalina i Błażej Pudełek, 2 miejsce: Piotr Skorupa.

Michalina i Błażej Pudełek w ostatnich zawodach roku 2019 zostali mistrzami Górzanki.