MISTRZOSTWA POLSKI

w DŁUGODYSTANSOWYM

BIEGU na ORIENTACJĘ

17.10.2021

Longiem zakończyliśmy jubileuszowy piąty rok działalności sekcji, kolejny dobry sezon obfitujący w medale. Tegoroczny SUPERLONG rozegrano w kurpiowskim starorzeczu Bugu i Narwi.

Najbliżej medalu był tym razem Błażej Pudełek któremu zabrakło 32 sekundy i zajął 4 miejsce.

Andrzej Moniak zajął VI miejsce, Jowita Pudełek - VII, Mirek Dzik i Jacek Kret - VIII, Piotr Rusinek - X, Paweł Pudełek - XI, Maja Skorupa - XII, Zosia Moniak - XIII, Piotr Stolarek i Mariusz Skorupa - XVIII.    W zawodach towarzyszących III miejsce wywalczyła Małgorzata Marek-Pudełek.

niedziela, 3 października 2021

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE  MISTRZOSTWA  MŁODZIKÓW  2021.

W tym roku Małopolska była organizatorem najwyższych rangą zawodów dla kategorii młodzików.     Górzankę reprezentowowali Zosia Dzik, Dawid Migacz i Piotr Wyznakiewicz.     Dawid ubiegłoroczny medalista w tym roku również walczył o medale, niewiele zabrakło ale 4 miejsce na dystansie klasycznym i 6 w sprincie to bardzo dobre wyniki w naszym makroregionie. Piotr wywalczył 17 a Zosia 28 miejsce, dzieki  swojej postawie będą mieli wsparcie kadry wojewódzkiej w dalszym poznawaniu dyscypliny.

Gratulacje!

poniedziałek, 27 września 2021

Życie to sztuka wyboru - tylko jak wybrać gdy dwie największe imprezy jesienne odbywają się w tym samym terminie? Zamienić się w supermena, człowieka z żelaza czy też jak Mirek Dzik - pojechać do Szczecina by powalczyć w 2 nocnych i dziennym etapie , zainkasować medal za sprint zdobyty 3 tygodnie wcześniej po czym nocą myknąć 500 km na południe kraju by rano pojechać z mapą na rowerze i wywalczyć złoto na długim dystansie. Niniejszym nominujemy Mirka do awansu na cyborga. Czyli jeszcze raz:  Piatek wieczór - 10 miejsce w sprincie nocnym, w sobotę 6 miejsce na średnim dystansie leśnym, wieczorem zaliczona 2 zmiana nocna w sztafecie pokoleń i rano 30 km zwycięskiej jazdy w mistrzostwach Polski w rowerowej jeździe na orientację.              Gratulacje!

Maja Skorupa po zdobyciu cennych  punktów w 2 biegach indywidualnych na KMP biegowym  również postanowiła w niedzielę powalczyć w orientacji rowerowej, i również z sukcesem zdobywając na 20 kilometrowej trasie srebrny medal w kategorii juniorek młodszych.

niedziela, 26 września 2021

KLUBOWE  MISTRZOSTWA POLSKI  runda II  24-26.09. Szczecin

Jesienna runda KMP w Biegu na orientację w zupełnie nowych dla BnO terenach Puszczy Wkrzańskiej i szczecińskiego osiedla Żelechowa - gdzie rozegrano nocny sprint. Trochę problematyczne było usytuowanie punktu poboru map w wąskim  pasie, w grupce przepychających się zawodników znalezienie własnej kategorii kosztowało trochę nerwów i cennych sekund. Teren był zróżnicowany - blokowisko w pierwszej część, niska zabudowa w drugiej oraz stadionowe zakamarki w końcówce trasy. Ogólnie trasa szybka, wymagająca jednak wpatrzenia się w ustawienie punktów. Dwie medalowe pozycje wywalczyli Zygmunt- II miejsce i Jacek III miejsce. Tuż za podium na IV miejscu Paweł i Błażej, VII miejsce Mariusz , IX - Andrzej, X -Mirek,  Maja i Paweł - XIV, Zosia XVII, Dawid-XXII w najliczniejszej kategorii, i Zosia XXIV w najmłodszej kategorii.

Dystans średni rozegrany został w sobotę wokół góry zwanej Gubałówką w dobrze przebieżnym pagórkowatym terenie morenowym. Do dwóch srebrnych medali Jacka i Zygmunta, Błażej i Jowita dołożyli kolejne 2 - srebrny i brązowy.