niedziela, 3 stycznia 2021

 Mistrzostwami Górzanki pożegnalismy tradycyjnie stary rok, 

mistrzami zostali Jowita Pudełek i Mirek Dzik.

W nowym  2021 roku 

życzymy: Zdrowia , szczęścia i wielu radosnych startów.

niedziela, 15 listopada 2020

 Rok 2020 to rok największych sukcesów sekcji orientacji sportowej Górzanki:
5 medali mistrzostw Polski w biegu na orientację i 3 medale w rowerowej jeździe,
oraz 2 medale młodzików w BnO - łącznie 10 medali 
w tym 8 wywalczynych przez wychowanków klubu 
w kategoriach młodziezowych to wspaniałe podsumowanie 
pięcioletniej działalności klubu.
Największy sukces odnosła Michalina Pudełek
mistrzostwo w biegu nocnym i wicemistrzostwo w długodystansowym
 w najsilniejszej poza elitą kategorii -
to podsumowanie pełnej uporu pracy i konsekwencji w realizacji celów.
Jowita Pudełek zdobyła Brązowy medal w biegu średniodystansowym -
niewiele brakło do medalu w sprincie - może w przyszłym roku czego zyczymy.
Gratulacje również dla trenera Pawła

Maja Skorupa - wyspecjalizowała się w rowerowej jeździe na orientację
zdobywając 3 medale: Srebrny na dystansie długim
oraz brązowe na dystansie średnim i sprinterskim.

Piotr  Stolarek - wywalczył tytuł miedzywojewódzkiego mistrza młodzików
 w biegu klasycznym rozgrywanym na trudnym terenie ślaskim



                                a następnego dnia wspólnie z 
     Dawidem Migaczem i Pawłem Ślusarczykiem 
   w biegu sztafetowym zdobyli tytuł wicemistrzów.


niedziela, 25 października 2020

Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację

                         25.10.2020  PODLESICE 

Wzgórza i skały Kroczycko-Podlesickie były areną ostatnich mistrzostw sezonu.
Długie trasy w jednym z najtrudniejszych fizycznie i technicznie terenie
były testem szczególnej wytrzymałości w terenie - ten test zawodnicy Górzanki zaliczyli celująco -
wszyscy wywalczyli pozycje w czołowej dziesiątce.
MICHALINA PUDEŁEK  zdobyła swój drugi medal w tym sezonie - tym razem srebrny
o który walczyć musiała do samego końca trasy - potwierdzając tym osiągnięcie poziomu
mistrzowskiego w kategorii młodzieżowca K-20.
Medale również w kategorii weterańskiej: Mariusz Skorupa - złoty w M-50,
Magda Nowak-Skorupa obroniła brąz w kategorii K-40.
Zosia Moniak - 8 miejsce w K-18, Jowita Pudełek 10 miejsce w K-16,
Andrzej Moniak - 4 miejsce w M-55, Paweł Kaczmarski 7 miejsce w M-40, Jacek Kret - 8 w M-60.
mamy więc udane zakończenie bardzo udanego sezonu. 

                                                                                               GRATULACJE !

Wyniki na:   www.orientharper.pl 

wtorek, 6 października 2020

                               MISTRZOSTWA   POLSKI

                      PUCHAR  NAJMŁODSZYCH

              KLUBOWE  MISTRZOSTWA  POLSKI

     w  ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ

17-18 Październik  2020  Załęcze Wielkie - Nadwarciański  Gród


Teren zawodów
przedstawiony 

na mapie z 1996r.


       WYNIKI ZAWODÓW:     http://lzos.pl/download/2020-10-17-wyniki.HTM

Informacje o zawodach na:  www.lksgorzankabno.pl   ;   www.orienteering.waw.pl

czwartek, 30 lipca 2020


MISTRZOSTWA   POLSKI - Dystans Długi
PUCHAR  NAJMŁODSZYCH - dystans Klasyczny
KLUBOWE  MISTRZOSTWA  POLSKI
w  ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ
1-2 Sierpień  2020  Nawojowa  Góra
Rok 2020 będzie w historii  szczególny, również w naszej dyscyplinie - dopiero w sierpniu zostały wręczone pierwsze medale w Orientacji Sportowej PZOS w konkurencji rowerowej.
Zdobyli je zawodnicy na dystansie średnim w sobotę i długim w niedzielę. 
W niedzielę najlepsze trójki otrzymały również Puchary Najmłodszych w kategoriach młodzieżowych.  Pełne wyniki z zawodów na:   https://lksgorzankabno.pl/wyniki/
Mapy zbiorcze z obu etapów:
 


                                        
Zaszczyt organizowania zawodów to zawsze możliwość startu dla większej reprezentacji klubu
udało się nam wystawić liczną grupę. 
W mistrzostwach Polski 2 medale zdobyła Maja Skorupa - brązowy na dystansie średnim, srebrny na długim. Niewiele do medalu zabrakło Justynie Dzik w kategorii głównej seniorek na etapie średnim - ostatecznie 4 miejsce, była też szansa na długim ale w połowie trasy łańcuch odmówił współpracy i nie udało się ukończyć.
Spokojnie ale pewnie pojechał Gracjan Mirek dwukrotnie zajmując 6 miejsce wśród juniorów.
Szóstę lokatę zajął również Łukasz Hełmecki na dystansie długim wśród seniorów.
Wśród weteranów 5 miejsce zajął Adam Kalemba - debiutujący w orientacji rowerowej.
W niedzielę w kategorii młodzików rozegrano Puchar Najmłodszych na dystansie klasycznym i tutaj spotkało nas miłe zaskoczenie: Zwycięstwo Pawła Ślusarczyka, 2 miejsce Tomek Mirek, 5 miejsce Sandra Pasecka, 6 miejsce Dawid Migacz a 7 miejsce Filip Pasecki.
Udanie zakończyły również przygodę z trasą rodziny: Jaworskich, Styrylskich i Wyznakiewiczów.
I jeszcze wyróżnienie i nagroda fair-play dla pana Adama Kalemby za pomoc innym zawodnikom na trasie.
                                                                                              G R A T U L A C J E !
 

 


sobota, 18 lipca 2020

Puchar  Najmłodszych   2020
Tegoroczna edycja wyjątkowo w okresie wakacyjnym w podkarpackim Ulanowie.
Na starcie nasza najliczniejsza w historii reprezentacja w której berdzo udany start
Pawełka Ślusarczyka - 2 miejsce w klasyku i 3 w sprincie, w czołowej dziesiątce znaleźli się ponadto Antoś Jaworski i Piotr Wyznakiewicz.  Na początku drugiej dziesiatki zakończyli bieg Piotr Stolarek i Staś Jaworski. Najtrudniejsze zadanie bo najliczniejszą kategorię miał Dawid Migacz który ostatecznie wywalczył 22 lokatę. 
Teraz czas na lekki odpoczynek i zmianę - próbę sił z mapą na rowerze.
Zapraszamy i życzymy sukcesów.